Strona główna
Informacje
Witamy Państwa na naszej nowej stronie internetowej.
Znajdziecie tu informacje o aktualnych wydarzeniach w szkole.
Innowacje w klasie III a
Innowacje w klasie IIIa
W klasie III a w ciągu bieżącego roku szkolnego realizowano dwie innowacje pedagogiczne. Pierwsza z nich dotyczyła doskonalenia umiejętności pisania. Uczniowie systematycznie ćwiczyli staranność, poprawność oraz estetykę pisma, zwracając uwagę na czytelność i prawidłowy zapis wyrazów. Dzięki podejmowanym działaniom rozwijali nawyk dbania o wygląd swoich prac pisemnych. Podczas innowacji opracowali wszystkie litery alfabetu. Na koniec przeprowadzono konkurs, gdzie wyłoniono mistrzów pięknego pisma. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
Druga innowacja była związana z utrwalaniem znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie samodzielnie projektowali i wykonywali różnorodne gry edukacyjne, które następnie wykorzystywali podczas zajęć. Taka forma nauki sprzyjała aktywnemu zaangażowaniu, rozwijała kreatywność oraz pomagała w skutecznym utrwalaniu umiejętności szybkiego
Konkurs Instaling dla uczniów klas 4-8 - podsumowanie
Konkurs Instaling dla uczniów klas 4-8 - podsumowanie
W II okresie roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego
z wykorzystaniem aplikacji InstaLing. Celem wydarzenia było promowanie systematycznej
nauki słownictwa oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów w nowoczesnej,
cyfrowej formie. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a
także utrwalenia poznanego materiału w atrakcyjny i motywujący sposób.
Konkurs miał formułę podsumowania pracy w całym II semestrze, opartego na znajomości
słownictwa na bardzo dobrym poziomie.
Oto lista osób nagrodzonych:
Klasa 4a:
Laura Durka – tytuł mistrza
Lena Majda – tytuł wicemistrza
Klasa 4b:
Wojciech Borowski - tytuł mistrza
Hubert Piaseczny – tytuł wicemistrza
Klasa 5a:
Barbara Walendziak – tytuł mistrza
Igor Piaseczny – tytuł wicemistrza
Klasa 5b:
Hanna Chmielecka – tytuł mistrza
Natalia Kołod
Festyn rodzinny "Podróż dookoła świata"
12 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy festyn pod hasłem "Podróż dookoła świata", połączony z obchodami Dnia Matki, Ojca i Dziecka. Było to niezwykłe wydarzenie, podczas którego uczniowie zabrali swoich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości w pełną muzyki, tańca i dobrej zabawy podróż po różnych zakątkach świata.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznych życzeń skierowanych do rodziców przez uczniów klas drugich. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i ciepłych słów podziękowania za miłóść, troskę i codzienne wsparcie.
Następnie rozpoczęła się niezwykłą podróż przez kraje i kontynenty.
Przedszkolaki zaprezentowały Polskę, wykonując piosenkę "Polak mały" oraz tradycyjnego krakowiaka.
Uczniowie klas 1, 2a i 2b przenieśli publiczność do Japonii, przedstawiając taniec gejsz oraz ciekawostki o Kraju Kwitnącej Wiśni. Klasy trzecie zabrały natomiast widzów do Francji, prezentując p
Tworzymy praktyczne modele przyrodnicze
W ostatnich dniach roku szkolnego uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody zamienili się w prawdziwych odkrywców i konstruktorów. Celem zajęć było samodzielne wykonanie modeli, które miały zobrazować omawiane na lekcjach zjawiska oraz struktury przyrodnicze.
Czwartoklasiści wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Do przygotowania prac wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, masę solną, tekturę, liście, mchy, a także surowce wtórne, takie jak plastikowe butelki czy nakrętki. Wśród przygotowanych projektów dominowały modele termometrów, szczegółowe przekroje warstwowej budowy lasu (wykonał Filip z klasy 4a), białe i barwne hodowle kryształków soli, dzienniczki prowadzonych obserwacji .
Praca nad modelami pozwoliła uczniom nie tylko rozwinąć zdolności manualne, ale przede wszystkim pomogła w lepszym zrozumieniu trudnych procesów zachodzących w otaczającym nas św
Smacznie i zdrowo
Wyczekiwane zadanie kulinarne w końcu nadeszło klasy piąte zmierzyły się z wykonaniem tortilli pełnej witamin. Wszystko na zajęciach techniki. Ale było pysznie i zdrowo!
3
Z wizytą w OSP Zadzim
1 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej
w Zadzimiu. Dzięki życzliwości Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.
Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka
do gaszenia pożaru i z wielką ochotą go przymierzyli. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy znajdującego się na wyposażeniu wozu bojowego.
Wielką atrakcją dla wszystkich była możliwość strącenia pachołka prądem wody z węża strażackiego oraz przebiegn
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną
Ostatnie tygodnie stały pod znakiem ogromnych emocji piłkarskich dla Zespołu Szkół w Zadzimiu. Reprezentanci szkoły w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w rozgrywkach powiatowych, udowadniając wysokie umiejętności i chart ducha.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Byczyna, 26 maja) – Podium dla starszych chłopców
W starszej kategorii wiekowej drużyna chłopców wywalczyła znakomite III miejsce po zaciętych i widowiskowych meczach. Świetny start zaliczyły również dziewczęta, które uplasowały się na V pozycji, walcząc z determinacją w wymagającej stawce turnieju.
Logowanie
Nawigacja
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
Nagłówek