• STEAM-owe lekcje z klockami LEGO

• Umiejętność kodowania jest elementem podstawy programowej. Układanie klocków LEGO to zarówno dobra zabawa, jak i świetny sposób na naukę programowania.  Na zajęciach komputerowych w klasach 1-3 oraz informatyce w klasach   4-6 uczniowie  w zespołach dwu lub trzyosobowych  realizowali różne projekty z wykorzystaniem klocków LEGO Education. Następnie testowali swoje prace, sterowali  nimi, a także szukali nowych rozwiązań. Uczniowie pracowali z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem, a konstruowanie obiektów oraz różnych mechanizmów  dawało im ogromną satysfakcję i dostarczało nowych doświadczeń. Bardzo przyjemnie było patrzeć na radość  dzieci, że w wyniku ich pracy powstał obiekt, który się porusza, wydaje dźwięki i wykonuje polecenia zapisane w postaci programu.