30 listopada do naszej szkoły znów przybyli muzycy – pan Feliks i pan Adam. Tym razem towarzyszyła im pani Kasia, która grała na altówce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami dyrygenta i sprawdzić się w tej niełatwej roli.
dk
30 listopada do naszej szkoły znów przybyli muzycy – pan Feliks i pan Adam. Tym razem towarzyszyła im pani Kasia, która grała na altówce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zadaniami dyrygenta i sprawdzić się w tej niełatwej roli.
dk
Andrzejki to doskonała okazja do zabawy i do sprawdzenia losu. W polskiej tradycji to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem.
Zabawa andrzejkowa w tym roku szkolnym nie odbyła się zgodnie z tradycją. Nie było wspólnej zabawy andrzejkowej na sali gimnastycznej. Jednakże reprezentujący naszą szkołę Samorząd Uczniowski poprowadził kącik wróżb na szkolnym korytarzu, gdzie uczniowie według wcześniej przygotowanego harmonogramu podchodzili klasami, świetnie bawili się i z zaciekawieniem słuchali wróżb. Uczniowie przekłuwali papierowe serca, w celu poznania imienia przyszłego męża, czy przyszłej żony, sprawdzali cukierki z wróżbą, czy ciągnęli kolorowe patyczki przepowiadające im przyszłość.
Po wspólnych wróżbach każda klasa miała integracyjne spotkanie z wychowawcą w swoich klasach, gdzie kontynuowali andrzejkową zabawę.
Opiekunki SU
25 listopada, jak co roku, przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne z misiem w roli głównej, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację misiowych przysmaków, czytanie bajek o misiach, kolorowanki z misiami itd. Każde dziecko zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim pluszowym przyjacielem.
Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka.
BJ
Po zdalnym nauczaniu młodzi ludzie potrzebują kontaktu ze sobą, dlatego 25 listopada wychowawczynie kl. 7a i 7b zorganizowały dla swoich uczniów popołudnie filmowo – rekreacyjne. Oprócz oglądania „Quo vadis” była zabawa w gorące krzesła, nauka tańca i gra w nożną i koszykówkę.
Wszyscy doskonale się bawili, więc (gdy będzie taka możliwość) z przyjemnością znów spędzą popołudnie w szkole.
dk
24 listopada chętni uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy „Żołnierze Wyklęci” pod patronatem Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Doroty Więckowskiej oraz Łódzkiego Kuratora Oświaty.
Mieli oni okazję wykazać się znajomością dokonań Witolda Pileckiego i Stanisława Sojczyńskiego.
Najlepsi w tym konkursie okazali się siódmoklasiści.
Pierwszą nagrodę rower zdobyła Amelia Brzezińska, drugą nagrodę – namiot – Zuzanna Wojtucka. Trzecia nagroda – plecak – trafiła do Piotra Chajduka.
Natomiast wyróżnienia i piękne książki otrzymali: Julia Zając (5a), Bartek Tarczyński (8b), Jakub Dębski (8a).
Do rąk pozostałych uczestników konkursu powędrowały torby z patriotycznym motywem, dyplomy i publikacja o Janie Pawle II.
Wszystkim gratulujemy, a Amelii życzymy sukcesów w etapie powiatowym.
dk
24 listopada w naszej szkole odbył się AndrzejkowyTurniej Halowej Piłki Nożnej dla klas młodszych. W zawodach rywalizowały trzy drużyny, które reprezentowały poszczególne klasy. Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". W pierwszym meczu zespół Najlepszy Skład z klas IV pokonał zespół Czarne Wilki z klas V 2:0. W drugim spotkaniu chłopcy z klas VI występujący pod nazwą FC Koko Dżambo wygrali z drużyną Najlepszy Skład 5:2. Trzeci mecz to ponowne zwycięstwo FC Koko Dżambo z Czrnymi Wilkami 3:1.
A zatem I miejsce w zawodach zdobyła drużyna FC Koko Dżambo, II miejsce przypadło drużynie Najlepszy Skład, a III drużynie Czarne Wilki. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczestnicy zawodów batony ufundowane przez Radę Rodziców.
SK
23 listopada przedszkolaki z grupy II, III i IV wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „SZKŁO-DEKOR” w Piotrkowie Trybunalskim.
Podczas wizyty w fabryce przedszkolaki miały możliwość obejrzenia poszczególnych etapów produkcji bombek. Proces wytwarzania szklanych ozdób choinkowych okazał się bardzo ciekawy, wieloetapowy, pracochłonny, wymagający ogromnej fachowości i cierpliwości. Przedszkolaki uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, na których miały możliwość dekorowania czterech bombek. Dzieci otrzymały gotowe, wydmuchane bombki, pokryte od wewnętrznej strony azotanem srebra i naniesionym na powierzchnię kolorowym tłem. Możliwość samodzielnego ozdabianie bombek różnokolorowymi brokatem przyniosła przedszkolakom wiele radości. Dzieci realizowały własne pomysły i wykazały się dużą kreatywnością. Nie zabrakło świątecznych wzorków, choinek czy bałwanków. Gotowe ozdoby choinkowe przedszkolaki zabrały ze sobą do domu, w specjalnie do tego przygotowanych pudełkach. Wycieczka do tak wyjątkowego miejsca dała przedszkolakom możliwość rozwijania inwencji twórczej.
PŚ
21 listopada obchodzony jest „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień” – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa tego święta brzmi World Hello Day i symbolizuje mówienie hello (cześć) do przynajmniej dziecięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach.
Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Apel, aby wyrazić, że konflikty należy rozwiązywać za pomocą komunikacji, a nie siły. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Również i w naszej placówce obchodziliśmy Szkolny Dzień Życzliwości, zorganizowany w naszej szkole po raz kolejny, ale zapewne nie ostatni. Atrakcją naszego święta była Tablica Życzliwości, za pośrednictwem której uczniowie i nauczyciele mogli napisać pozdrowienia i życzenia do wybranych osób. Zapiski sprawiły wiele radości i uśmiechu zarówno uczniom, jak i nauczycielom.
Dziękujemy wszystkim za włączenie się do wspólnego świętowania i zabawy.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta !
Opiekunki SU
W piątek, 19 listopada nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. Wydarzenie było zorganizowane z okazji przypadającej w sobotę rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Co roku UNICEF przypomina o wykorzystaniu koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane.
Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyli się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażowali się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.
Opiekunki SU
16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.
Święto to ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995r. z inicjatywy UNESCO.
Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji.
Artykuł I „Deklaracji Zasad Tolerancji” brzmi: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.
Z okazji tego święta przygotowana została gazetka ścienna oraz krótkie informacje dla każdej klasy, dodatkowo uczniowie klasy V b uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Wartość człowieka, tolerancja – ważne dla nas tematy”.
JR
Szkolne obchody Święta Niepodległości już za nami. W tym roku akademię z okazji 103 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowali szóstoklasiści pod wodzą pań Danieli Wojtyry i Doroty Jaszczak-Kacprzak.
Była to niezapomniana lekcja historii, która przypomniała nam o bardzo ważnych wydarzeniach w dziejach naszej ojczyzny.
Mieliśmy też okazję wysłuchać pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego, pod wodzą pani Izabeli Jakubiak.
10 listopada przedszkolu, w najmłodszej grupie, odbyła się wielka uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola, gdyż był to ich pierwszy występ przed Panią Dyrektor, Wicedyrektor i kolegami ze starszej grupy.
Dzieci zaprezentowały piosenkę i wierszyk. Wszystkie przedszkolaki dzielnie stawiły czoła wyzwaniu i odważnie się zaprezentowały. Swoim radosnym występem udowodniły, że zasługują na przyjęcie w poczet społeczności naszego przedszkola.
Z wielką dumą i przejęciem dzieci złożyły uroczystą przysięgę, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania przez dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromnym ołówkiem. Na twarzach przedszkolaków widać było powagę i dumę, że w tym dniu, Oni są najważniejsi.
Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplom i drobny upominek. Miłe spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz zaproszeniem dzieci na słodki poczęstunek.
Nowo pasowanym przedszkolakom życzymy samych sukcesów, radosnych i twórczych dni w Przedszkolu oraz wspaniałej zabawy.
BJ
8 listopada uczniowie naszej szkoły- Lena Andrzejczak i Seweryn Medyński wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w kategorii klas I-III.
Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 9 w Sieradzu. Trzecioklasiści zaśpiewali piosenkę "Ziemio rodzinna". Za swoje wykonanie otrzymali wyróżnienie.
Gratulujemy Lenie i Sewerynowi oraz pani Izabeli Jakubiak, która przygotowała uczniów do konkursu.
Fragment wykonania konkursowgo dostępny jest na naszym profilu na Facebooku
Literacki konkurs „List do Taty” to doskonała okazja, aby wyrazić swoją miłość i wdzięczność.
W szóstej edycji wzięło udział sześcioro naszych uczniów. 4 listopada do Zespołu Szkół w Zadzimiu przybyła Pani Dyrektor Biura Senatora RP Przemysława Błaszczyka – Aleksandra Dudkiewicz, aby wręczyć piątoklasistom i szóstoklasistom dyplomy i upominki. W grupie wyróżnionych znaleźli się: Barbara Loręc i Julia Zając z kl. 5a, Lena Marciniak z kl. 5b, Nikola Krawczyk, Hubert Borkowski i Adrian Chmielecki z kl. 6.
Gratulujemy wszystkim młodym literatom i życzymy, by rozwijali swoje talenty.
dk
W ramach zajęć wspomagających na lekcjach przyrody klas czwartych odbyły się konkursy w mikroskopowaniu. Każdy z uczniów wykazywał się znajomością posługiwania się tym przyrządem. Należało poprawnie przygotować mikroskop do pracy, znać podstawowe zasady obsługi przyrządu oraz wykazać się umiejętnościami w przygotowaniu preparatu do obserwacji.
Najlepiej poradzili sobie w tych zadaniach: Kujawa Maja i Kacprzak Cezary z klasy 4a oraz Sobczak Barbara i Nagiecka Ewelina z klasy 4b, zajmując tym samym pierwsze miejsca w konkursie.
Pozostałym uczniom przyznano drugie i trzecie miejsca za również dobrą znajomość mikroskopowania. Wszystkim gratulujemy.
PK
Od października do 17 grudnia 2021 roku Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek, używanych ubrań i pieniędzy na operację małej Madzi Olas, mieszkanki naszej gminy. W każdą środę uczniowie klasy 5a zbierają pieniądze do puszki, więc pamiętajcie, że wtedy możecie część swego kieszonkowego przeznaczyć na szczytny cel.
Pomagamy od najmłodszych lat! - Z takim motywem przewodnim dnia 28 października klasa Ia brała udział w zbiórce. Pierwszoklasiści wiedzą, że operacja Madzi będzie bardzo kosztowna. Dlatego dzieci przyniosły swoje oszczędności i z uśmiechem na twarzy, chętnie wsypywały je do puszki, mając nadzieję na uratowanie wzroku małej dziewczynki. Porusza fakt, że niektórzy wsypali do puszki całą zawartość swojej skarbonki. Warto też pochwalić przedszkolaków, którzy przy pomocy swych rodziców przynoszą do szkoły używane ubrania.
Miło nam również poinformować, że niedługo plastikowymi nakrętkami zapełnicie serce stojące przed szkołą. Zachęcamy wszystkich do brania udziału w akcji!
Alicja Winnicka-Pizulska w imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu
Gwiazdą tegorocznej jesieni wśród warzyw została niewątpliwie w tym roku dynia. W piątek 29 października obchodziliśmy Dzień dyni w naszym przedszkolu. Tego dnia do przedszkola przynieśliśmy dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy, a przedszkolaki dowiedziały się, jak zdrowe i urodziwe jest to warzywo.
"Dzień dyni" pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Przedszkolaki w tym dniu przystąpiły oczywiście do dyniowych zawodów. Na początek dzieci ozdabiały "balonowe dynie", dorysowując im flamastrem lub przyklejając oczy i buzie. Następnie przystąpiły do zawodów- dyniowe kręgle - dzieci przewracały kręgle za pomocą dyń, odbył się również slalom dyniowy i liczne zabawy przy muzyce.
Zmęczone przedszkolaki z wielkim apetytem degustowały zupę dyniową. Później z radością segregowały i klasyfikowały dynie oraz fotografowały się z nimi. Na koniec zabrały się do prac plastyczno-technicznych w roli głównej z dynią. Maluchy wysypywały cukrową dynie, a starszaki wykonały dynie z pasków. Zakończeniem święta było wręczenie wszystkim dzieciom pamiątkowych medali dyniowych.
AJ
29 października uczennice klasy 8a- Natalia Sołtysiak i Paulina Cepowska – (członkinie Szkolnego Koła Wolontariatu) wraz z jedną z opiekunek, panią Dorotą Jaszczak-Kacprzak, wybrały się na zadzimski cmentarz, aby posprzątać mogiły walczących o ojczyznę lub niewinnych ofiar wojny i zapalić znicze na grobach polskich lotników, małego Januszka Flisowskiego i Jana Jagielskiego (żołnierza kampanii wrześniowej). Zapaliły też znicze na nagrobku swego szkolnego kolegi. Udały się również na stary cmentarz do grobu powstańca oraz pod obelisk w centrum Zadzimia. Wszelkie działania zostały podjęte w ramach akcji „Szkoła Pamięta!”.
Natalia Sołtysiak
korekta dk
27 października po długiej przerwie spowodowanej pandemią wznowiliśmy „Spotkania z muzyką”.
Tym razem pan Feliks, pan Adam i pan Kacper zapoznali nas z budową perkusji. Ochotnicy mieli możliwość sprawdzenia się w roli muzyków. Okazało się, że w wielu naszych uczniach drzemie talent. Być może kolejne spotkania go rozbudzą.
dk
W ostatnim tygodniu października Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę zniczy na groby ofiar powstania i wojny, a także właścicieli dworku w Zadzimiu. Zebraliśmy bardzo dużo zniczy. Również w tej akcji bardzo uaktywniła się trzecia klasa, ale tym razem szóstoklasiści i siódmoklasiści dzielnie próbowali jej dorównać.
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie. Miło nam, że zawsze możemy liczyć na współpracę.
Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
Powered by aSc EduPage