• Zajęcia z okularami VR

Uczniowie klasy trzeciej 25 listopada wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem  ośmiu sztuk okularów VR zakupionych z rządowego programu ,,Laboratoria przyszłości’’. Nauczycielka p. Żaneta Kujawiak przedstawiła prezentację multimedialną na temat ,,Antarktyda- najzimniejsze miejsce na Ziemi’’. Podczas prezentacji omówiła położenie, klimat, faunę i florę Antarktydy. W ramach przypomnienia omówiono ogólną charakterystykę i gatunki pingwinów. Grupa licząca dwadzieścioro troje osób została podzielona na trzy grupy. Po założeniu okularów VR każda z grup miała możliwość obejrzeć trójwymiarowy krajobraz Antarktydy oraz film z dźwiękiem pt. ,,Pingwiny w naturalnym środowisku’’. Pozostałe grupy miały za zadanie rozwiązać matematyczną kartę pracy. Wszystkie  treści wyświetlane w okularach przekazywane były z komputera nauczyciela, dzięki czemu p. Renata Klimczak sprawowała pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a uczniowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na określonym zagadnieniu. Klasa była pod wielkim wrażeniem zaprezentowanych wizualizacji w trybie 360°, gdzie mogli przenieść się w krainę wiecznie pokrytą lodem i śniegiem. Wymiana odczuć i wrażeń po skończonej lekcji nie miała końca. Uczniowie z niecierpliwością czekają już na kolejne zajęcia z użyciem okularów VR.

ŻK