Aktualności

          • Innowacje w klasie III a

          • Innowacje w klasie IIIa

            W klasie III a w ciągu bieżącego roku szkolnego realizowano dwie innowacje pedagogiczne. Pierwsza z nich dotyczyła doskonalenia umiejętności pisania. Uczniowie systematycznie ćwiczyli staranność, poprawność oraz estetykę pisma, zwracając uwagę na czytelność i prawidłowy zapis wyrazów. Dzięki podejmowanym działaniom rozwijali nawyk dbania o wygląd swoich prac pisemnych. Podczas innowacji opracowali wszystkie litery alfabetu. Na koniec  przeprowadzono konkurs, gdzie wyłoniono mistrzów pięknego pisma. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
            Druga innowacja była związana z utrwalaniem znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie samodzielnie projektowali i wykonywali różnorodne gry edukacyjne, które następnie wykorzystywali podczas zajęć. Taka forma nauki sprzyjała aktywnemu zaangażowaniu, rozwijała kreatywność oraz pomagała w skutecznym utrwalaniu umiejętności szybkiego i poprawnego wykonywania obliczeń.

            AP

          • Konkurs Instaling dla uczniów klas 4-8 - podsumowanie

          • Konkurs Instaling dla uczniów klas 4-8 - podsumowanie
            W II okresie roku szkolnego w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego
            z wykorzystaniem aplikacji InstaLing. Celem wydarzenia było promowanie systematycznej
            nauki słownictwa oraz rozwijanie kompetencji językowych uczniów w nowoczesnej,
            cyfrowej formie. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, a
            także utrwalenia poznanego materiału w atrakcyjny i motywujący sposób.
            Konkurs miał formułę podsumowania pracy w całym II semestrze, opartego na znajomości
            słownictwa na bardzo dobrym poziomie.
            Oto lista osób nagrodzonych:
            Klasa 4a:
            Laura Durka – tytuł mistrza
            Lena Majda – tytuł wicemistrza
            Klasa 4b:
            Wojciech Borowski - tytuł mistrza
            Hubert Piaseczny – tytuł wicemistrza
            Klasa 5a:
            Barbara Walendziak – tytuł mistrza
            Igor Piaseczny – tytuł wicemistrza
            Klasa 5b:
            Hanna Chmielecka – tytuł mistrza
            Natalia Kołodziejczyk – tytuł wicemistrza
            Klasa 6:
            Aleksandra Staszczyk – tytuł mistrza
            Amelia Beda – tytuł wicemistrza
            Klasa 7a:
            Maja Wesołowska – tytuł mistrza
            Aleksandra Wesołowska – tytuł wicemistrza
            Maja Chmielecka – tytuł wicemistrza
            Klasa 7b:
            Dawid Kołodziejczyk – tytuł mistrza
            Klasa 8:
            Wiktor Kołodziejczyk – tytuł mistrza
            Weronika Kubiak – tytuł wicemistrza
            Nadia Łukasik – tytuł wicemistrza
            Cezary Kacprzak – tytuł wicemistrza
            Gratulujemy zwycięzcom. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym
            roku szkolnym.

            MCS, AO

          • Festyn rodzinny "Podróż dookoła świata"

          • 12 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy festyn pod hasłem "Podróż dookoła świata", połączony z obchodami Dnia Matki, Ojca i Dziecka. Było to niezwykłe wydarzenie, podczas którego uczniowie zabrali swoich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości w pełną muzyki, tańca i dobrej zabawy podróż po różnych zakątkach świata.
            Uroczystość rozpoczęła się od serdecznych życzeń skierowanych do rodziców przez uczniów klas drugich.  Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów i ciepłych słów podziękowania za miłóść, troskę i codzienne wsparcie.
            Następnie rozpoczęła się niezwykłą podróż przez kraje i kontynenty. 
            Przedszkolaki zaprezentowały Polskę, wykonując piosenkę "Polak mały" oraz tradycyjnego krakowiaka.
            Uczniowie klas 1, 2a i 2b przenieśli publiczność do Japonii, przedstawiając taniec gejsz oraz ciekawostki o Kraju Kwitnącej Wiśni. Klasy trzecie zabrały natomiast widzów do Francji, prezentując pantomimę oraz piosenkę "Bonjour". Klasy czwarte odwiedziły Niemcy, prezentując pełen energii taniec i piosenkę "Gute Laune", czyli "Dobry humor". Uczniowie klas 5a i 5b przenieśli wszystkich za ocean do Stanów Zjednoczonych, wykonując taniec kanadyjkę. Klasa szósta przybliżyła kulturę i historię Egiptu poprzez ciekawą prezentację multimedialną.
            Klasa 7a zaprosiła wszystkich do smacznej Grecji poprzez prezentację greckich tradycji oraz słynnej Zorby.
            Uczniowie klasy 7b zabrali publiczność do Szwecji , wykonując utwory zespołu Abba - "Mamma mia" oraz "The winner takes it all". Finałem artystycznej podróży był występ klasy ósmej ,która zaprezentowała Włochy w piosence "Bella ciao". 
            Po części artystycznej uczestnicy festynu mogli odwiedzić przygotowane przez rodziców poszczególnych klas stoiska tematyczne, na których czekały przysmaki charakterystyczne dla prezentowanych krajów.
            Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców można było skosztować wielu pysznych potraw i słodkosci z różnych stron świata.
            Dalsza częśc festynu to już piknik rodzinny, który odbywał się na terenie szkolnym. Wszyscy uczestnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla serwowanymi przez pracowników stołówki szkolnej oraz obsługi oraz ciastami, które dostarczyły niezawodne mamy.
            Na dzieci czekało sporo atrakcji w postaci dmuchańców, fotobudki oraz stoiska z malowaniem twarzy.
            Festyn uważamy za udany.

            DW

          • Tworzymy praktyczne modele przyrodnicze

          • W ostatnich dniach roku szkolnego  uczniowie klas czwartych podczas lekcji przyrody zamienili się w prawdziwych odkrywców i konstruktorów. Celem zajęć było samodzielne wykonanie modeli, które miały zobrazować omawiane na lekcjach zjawiska oraz struktury przyrodnicze.
            Czwartoklasiści wykazali się ogromną kreatywnością i zaangażowaniem. Do przygotowania prac wykorzystali różnorodne materiały: plastelinę, masę solną, tekturę, liście, mchy, a także surowce wtórne, takie jak plastikowe butelki czy nakrętki. Wśród przygotowanych projektów dominowały modele termometrów, szczegółowe przekroje warstwowej budowy lasu (wykonał Filip z klasy 4a), białe i barwne hodowle kryształków soli, dzienniczki prowadzonych obserwacji .
            Praca nad modelami pozwoliła uczniom nie tylko rozwinąć zdolności manualne, ale przede wszystkim pomogła w lepszym zrozumieniu trudnych procesów zachodzących w otaczającym nas świecie. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła na forum klasy, opowiadając o etapach powstawania projektów i ciekawostkach związanych z wybranym tematem. Wszystkie prace zostały zebrane na szkolnej wystawie, którą mogą podziwiać uczniowie w klasie nr 7.

            P.K.

          • Smacznie i zdrowo

          • Wyczekiwane zadanie kulinarne w końcu nadeszło klasy piąte zmierzyły się z wykonaniem tortilli pełnej witamin. Wszystko na zajęciach techniki. Ale było pysznie i zdrowo!

          • Z wizytą w OSP Zadzim

          • 1 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej
            w Zadzimiu. Dzięki życzliwości Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.
            Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka
            do gaszenia pożaru i z wielką ochotą go przymierzyli. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy znajdującego się na wyposażeniu wozu bojowego.
            Wielką atrakcją dla wszystkich była możliwość strącenia pachołka prądem wody z węża strażackiego oraz przebiegnięcie pod strumieniem wody. 
            Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998. 
            Przedszkolaki miały także możliwość zwiedzania strażnicy i zapoznania się z różnymi instrumentami muzycznymi należącymi do dziłającej tam Orkiestry Dętej, a brzmienia niektórych instrumentów miały okazję także posłuchać i sami spróbować wydobyć z nich dźwięki. Na zakończenie zwiedzania w tym jakże ważnym Dniu Dziecka przedszkolaki zasiadły do pikniku na świeżym powietrzu degustując owoce i inne smakołyki. Dzieci zabrały ze sobą jabłuszka ufundowane przez strażaków.
            Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

                           
            Składamy serdeczne podziękowania druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Zadzimiu za umożliwienie naszym dzieciom zwiedzania strażnicy oraz  poznania pracy strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

            AJ

          • Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną

          • Ostatnie tygodnie stały pod znakiem ogromnych emocji piłkarskich dla Zespołu Szkół w Zadzimiu. Reprezentanci szkoły w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w rozgrywkach powiatowych, udowadniając wysokie umiejętności i chart ducha.
             
            Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Byczyna, 26 maja) – Podium dla starszych chłopców 
            W starszej kategorii wiekowej drużyna chłopców wywalczyła znakomite III miejsce po zaciętych i widowiskowych meczach. Świetny start zaliczyły również dziewczęta, które uplasowały się na V pozycji, walcząc z determinacją w wymagającej stawce turnieju.

            Igrzyska Dzieci (Uniejów, 2 czerwca)  – Pechowy remis chłopców i IV miejsce w powiecie
            Niezwykle dramatyczny przebieg miały Powiatowe Igrzyska Dzieci (młodsza grupa wiekowa), w których zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli IV miejsca w powiecie.
            Chłopcy (w stawce aż 11 zespołów)  pokazali niesamowitą formę. Wygrali 2 mecze i 1 zremisowali. Nie przegrali ani jednego spotkania, jednak przez gorszy bilans bramkowy niefortunnie nie wyszli z grupy do ścisłego finału.
            Dziewczęta w fazie grupowej odnotowały jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę. W decydującym, pełnym emocji meczu o 3. miejsce w turnieju musiały uznać wyższość rywalek, kończąc zmagania tuż za podium.

            Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa za sportową postawę, walkę do ostatniego gwizdka i godne reprezentowanie Zespołu Szkół w Zadzimiu!

            Opiekę podczas zawodów sprawowali: Sławomir Kobielski i Andrzej Czechowicz.

          • Realizacja programu "Kryształowy uśmiech mam, bo o zęby dbam" w klasach I-III

          • Program „Kryształowy uśmiech” realizowany w klasach 1–3  Zespołu Szkół w Zadzimiu miał na celu kształtowanie prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. W trakcie zajęć dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą znaczenia systematycznego mycia zębów, konieczności regularnych wizyt u dentysty oraz zasad dbania o zęby stałe, jak i mleczne.
            Uczniowie poznali budowę zęba, dowiedzieli się, jakie funkcje pełnią poszczególne jego elementy oraz jak ważna jest codzienna pielęgnacja. Poszerzyli swoją wiedzę na temat wymiany zębów mlecznych na stałe. Podczas realizacji programu zwrócono również uwagę na wpływ zdrowego odżywiania na stan uzębienia. Dzieci przekonały się, że nadmierne spożywanie słodyczy sprzyja powstawaniu próchnicy i negatywnie wpływa na zdrowie zębów. Zajęcia były prowadzone w kreatywny sposób z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i makiet. Dzięki realizacji programu nasi uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowia jamy ustnej.

            AP

          • Lekcja empatii

          • 13 maja wszystkie przedszkolaki wybrały się do kina „Ratusz” w Zduńskiej Woli na bajkę „Fleak. Futrzak i ja.” Dzieci z zaciekawieniem śledziły przygody Tomka i jego niezwykłego futrzastego przyjaciela z innego wymiaru - Fleaka. Film poruszał ważny temat niepełnosprawności głównego bohatera oraz pokazał, że mimo trudności warto wierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać. Bajka przypomniała dzieciom, jak ważne są przyjaźń, wzajemna pomoc i akceptacja innych. Wyjazd do kina był dla wszystkich nie tylko świetną zabawą, ale też wartościową lekcją empatii i odwagi. 

            AJ