Na początku kwietnia chętni uczniowie z klas IV-VI przygotowali prace do XVII edycji konkursu Biblioteki Pedagogicznej w Poddębicach pod hasłem Literacki Talent.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się pod hasłem "Wszystko dopiero się zaczyna", a patronował jej Marek Hłasko. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dwóch wierszy lub opowiadania. Teksty musiały nawiązywać do jednego z cytatów pisarza. Wyzwanie podjęli następujący uczniowie: Lena Andrzejczak (Vb), Maja Czarnecka (VI), Cezary Kacprzak (VI), Weronika Kubiak (VI), Nadia Łukasik (VI), Barbara Sobczak (VI), Nikola Kowalczyk (VIII), Jakub Staszczyk (VIII).
Poloniści już docenili zapał uczniów. Teraz czekamy na opinię jury.
dg