W klasie 3b w drugim półroczu odbył się konkurs wiedzy z lektury „Oto jest Kasia”. Jego celem było sprawdzenie znajomości treści książki oraz utrwalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Wychowawczyni przygotowała test online na platformie www.eduelo.pl, na której uczniowie mieli wcześniej założone darmowe konta. Dzięki temu mogli również korzystać z niej w domu i doskonalić swoje umiejętności w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej.
Test składał się z 30 pytań. Uczniowie mieli wyznaczony przedział czasowy (14:30–19:00), w którym mogli wykonać zadania w domowym zaciszu. O kolejności miejsc decydowała w pierwszej kolejności liczba zdobytych punktów, a następnie czas wykonania testu.
Wyniki konkursu:
I miejsce zajęła Maja Gaj
II miejsce – Filip Zimka
III miejsce – Kacper Bienias
Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
Świetnym sposobem przygotowania uczniów do konkursu była praca grupowa. Klasa została podzielona na zespoły, które przygotowały plakaty zawierające najważniejsze informacje o lekturze. Konkurs okazał się dla uczniów ciekawą formą sprawdzenia wiedzy oraz motywacją do dalszego czytania.
ŻK