Tegoroczny Dzień Chłopaka postanowiliśmy uczcić w sposób nietypowy – zamiast siedziećnw szkolnych ławkach, wyruszyliśmy w teren! Naszą zabawę rozpoczęliśmy w parku, gdzie po krótkim przywitaniu przystąpiliśmy do pierwszego zadania – rozwiązania zagadek z mapą. Każda drużyna otrzymała tajemniczy plan, który miał nas doprowadzić do celu. Jak się później okazało, ta „niepozorna mapa” miała własne poczucie humoru – zamiast wskazać prostą drogę, dosłownie wyprowadziła nas w pole… kukurydzy! 🙈
Uzbrojeni w cierpliwość, uśmiechy i sporą dawkę determinacji ruszyliśmy do labiryntu kukurydzianego - miejsca, które okazało się prawdziwym testem orientacji w terenie (i cierpliwości wychowawcy 😉). Klasy 5A i 5B połączyły siły, tworząc drużyny odkrywców z mapą w ręku. Zadanie brzmiało prosto: znaleźć drogę na mapie, dojść do flagi, a potem… wyjść z labiryntu. Brzmi łatwo? Otóż nie!
Na szczęście nasi piątoklasiści to bystre głowy – z odrobiną sprytu, współpracy i śmiechu (duuużo śmiechu!) w mgnieniu oka znaleźli właściwą drogę. Z labiryntu wyszliśmy cali, zdrowi i tylko lekko obsypani pyłkiem kukurydzy. 😄
Po takiej przygodzie zasłużyliśmy na chwilę relaksu – wróciliśmy więc do parku, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek. 🍰 Dzięki zaangażowaniu rodziców mogliśmy delektować się pysznymi babeczkami i napojami. A że energia wcale nie malała, zakończyliśmy dzień wspólną zabawą w chowanego – park rozbrzmiewał śmiechem i okrzykami radości.
Na koniec, dzięki uprzejmości Państwa Godzińskich, każde dziecko otrzymało odblask i smycz, by błyszczeć nie tylko humorem, ale i bezpieczeństwem. 💛 Dodatkową atrakcją był film z drona, który uchwycił nasze przygody z lotu ptaka – radości nie było końca, a uśmiechy uczniów mówiły wszystko! 🚁✨
MCS, RMM
Aktualności
Dzień Chłopaka w terenie – klasy 5A i 5B na tropie przygody!
- 4
Integracja klas czwartych
30 września z okazji Dnia Chłopaka klasy czwarte wybrały się na wyjazd integracyjny do stadniny koni w Popowie.
Program obfitował w liczne atrakcje (przejazd bryczką, jazda konna, ognisko z kiełbaskami), króre sprawiły, że uczniowie spędzili ten czas w radosnej i przyjaznej atmosferze. Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć oraz pozwolił uczniom i wychowawcom jeszcze lepiej się poznać.DW
7
Dzień chłopaka w przedszkolu
W tym dniu szczególnym września trzydziestego witaliśmy serdecznie chłopaka każdego. To święto przyczyniło się do nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu z rówieśnikami, wytwarzania radosnej atmosfery oraz okazywania życzliwości i koleżeństwa. W tym dniu na wszystkich czekało wiele niespodzianek: zabawy pantomimiczne "Co lubią chłopcy"?, zabawy słowne "Jaki być powinien uprzejmy chłopak"?, "Czy chłopcy mają dobre maniery"?. Okazało się, że wszyscy chłopcy zostali przyjęci przez koleżanki do Klubu Dżentelmenów. Uhonorowani zostali własnoręcznie wykonanymi koronami, oznakami chłopaka na medal oraz drobnymi upominkami. Oczywiście nie zabrakło dla wszystkich słodkich muffinek.
AJ
11
Wycieczka z okazji Dnia Chłopaka – „Jaś i Małgosia” w nowej odsłonie
30 września z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas 1, 2a, 2b, 3a i 3b wybrali się na wyjątkową wycieczkę do sieradzkiego teatru. Na scenie mogliśmy obejrzeć znaną i lubianą baśń pt. „Jaś i Małgosia”, przedstawioną w nowoczesnej, pełnej humoru i barwnych efektów odsłonie.
Dzieci miały okazję:
- bezpośrednio obcować ze sztuką teatralną, poznając grę aktorską, scenografię, kostiumy i muzykę,
- integrować się, budować więzi i rozwijać umiejętności współpracy,
- uczyć się kulturalnego zachowania w przestrzeni publicznej – punktualności, zachowania ciszy podczas spektaklu oraz okazywania szacunku aktorom i widzom.
Ogromne wrażenie zrobiły na wszystkich piękne kostiumy oraz pomysłowa scenografia. Spektakl nie tylko dostarczył wielu emocji i radości, ale także wzbogacił uczniów o nowe doświadczenia artystyczne, rozwijając ich wrażliwość estetyczną i otwartość na różne formy ekspresji.
To był wyjątkowy sposób na świętowanie Dnia Chłopaka – pełen wspólnych przeżyć, uśmiechów i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci!PW
2
Dzień Chłopaka w klasie 3b
30 września w klasie 3b odbyło się radosne świętowanie Dnia Chłopaka. Na początku dziewczynki złożyły kolegom serdeczne życzenia, a następnie wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku. Rodzice przygotowali dla uczniów muffiny, kolorowe galaretki i świeże owoce.
Po skosztowaniu smakołyków rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Dzieci tańczyły i świetnie spędzały czas razem, co doskonale widać na zdjęciach.
To był wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, życzliwości i słodkich niespodzianek!ŻK
3
Filip Pecyna wicemistrzem województwa łódzkiego
Wielkim sukcesem zakończyły się Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe. Uczeń klasy VI Filip Pecyna w biegu na dystansie 1000 m zajął II miejsce, pokonując ponad stu uczestników. Do zwycięzcy stracił jedynie 1,1 s. Jest to zarazem najlepsze indywidualne miejsce uzyskane przez naszego ucznia w historii szkoły od czasu powstania szesnastu województw. Oprócz Filipa w zawodach biegali: Filip Beda (miejsce 82), Nikola Mordalska (miejsce 66) i Cezary Kacprzak (miejsce 86). Sam występ na zawodach wojewódzkich jest już dużym wyróżnieniem, dlatego wszystkim gratulujemy startów i dziękujemy za włożony trud. Mam nadzieje, ze Filip Pecyna stanie się sportowym wzorem dla Was. Wy tez możecie w przyszłości osiągać takie sukcesy. Jeszcze raz brawo Filip.
SK
''WSZYSCY JABŁKA CHĘTNIE JEMY I DZIEŃ JABŁKA ŚWIĘTUJEMY!"
Dnia 29 września przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Jabłka. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane w czerwone stroje i przyniosły jabłuszka. Celem zajęć i wspólnej zabawy było: zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i ich przetworów, jako źródła witamin, uświadamianie wartości odżywczych owoców dla prawidłowego rozwoju oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się.
Dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Ponadto rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku, zatańczyły jabłkowy taniec, a także układały puzzle jabłkowe i rytmy owocowe. W tym dniu grupa III i IV udała się do sadu, gdzie mogła obserwować środowisko przyrodnicze, jesienne prace w sadzie oraz spacerować ścieżkami wśród drzewek owocowych. Młodsze przedszkolaki upiekły pyszne jabłuszka i wykonały sok jabłkowy. Tego dnia przedszkolaki wykonały także piękne prace plastyczne, degustowały przetwory jabłkowe: sok tłoczony z jabłuszek, gofry z domową konfiturą jabłkową i oczywiście szarlotkę.
Mamy nadzieję, że taki tematyczny dzień jabłka w przedszkolu: zabawy, zajęcia, pogadanki zachęcą dzieci do sięgania po owoce i posłużą promocji zdrowego stylu życia.AJ
7
Bajkowi bohaterowie w szkole – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września naszej szkole zrobiło się bajkowo i kolorowo, a to za sprawą obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas trzecich przygotowali wyjątkowe przedstawienie, w którym na scenie pojawili się: lis, król, detektyw, pirat, księżniczka, astronauta, czarodziej oraz smok. Stroje bohaterów, wykonane przy pomocy rodziców, zrobiły ogromne wrażenie na publiczności.
Podczas uroczystości zabrzmiał także wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, przeczytany przez grupę uczniów. W trakcie obchodów wszyscy wzięli udział w czytelniczej gimnastyce, która połączyła ruch i zabawę z literaturą. Był to doskonały sposób na pokazanie, że czytanie może być nie tylko rozwijające, ale też pełne radości i aktywności.
To wydarzenie przypomniało całej społeczności szkolnej, że książki przenoszą nas do niezwykłych światów, a codzienne czytanie to prawdziwa przygoda.ŻK
6
Europejski Dzień Sportu Szkolneg
26 września nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, aktywności fizycznej i integracji całej najmłodszej społeczności szkolnej.
Na dużej sali gimnastycznej odbyły się sportowe zawody dla uczniów z klas: 1, 2a, 2b oraz 3b. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach, które dostarczyły im wielu emocji i radości.
Tymczasem na małej sali ćwiczyli uczniowie z klasy 3a oraz dzieci z przedszkola. Tam również nie brakowało ruchu, uśmiechu i dobrej zabawy.
Cała najmłodsza społeczność szkolna udowodniła, że sport to zdrowie, radość i świetny sposób na spędzanie czasu razem.ŻK
15
Nasi z sukcesami na przełajach
Świetny początek sportowego roku szkolnego. Dużym sukcesem zakończyły się pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym, w których uczestniczyliśmy. W dniu 19 września 2025r. w Uniejowie odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów w czterech kategoriach. Byli to: Lena Majda (4a), Kamil Solarek (4a), Filip Beda (5b), Hanna Chmielecka (5b), Dawid Romanowski (5b), Krystian Chmielecki (6), Lena Kolińska (6), Filip Pecyna (6), Filip Ignaczak (7a), Aleksandra Wesołowska (7a), Nikola Mordalska (7b), Igor Dostatni (8), Cezary Kacprzak (8), Nadia Łukasik (8), Wiktor Spętany (8), Antoni Zagłoba (8). Wszyscy pobiegli z serduchem i dali z siebie sto procent, za co należą im się wielkie brawa. Dzięki temu czworo z nich awansowało na zawody wojewódzkie, które odbędą się Aleksandrowie Łódzkim. Klasą samą dla siebie był Filip Pecyna, który pomimo upadku na trasie, pewnie zajął I miejsce. W tym samym biegu IV miejsce zdobył Filip Beda. Od zwycięstwa dzieliły centymetry Nikolę Mordalską, która po zaciętym finiszu wywalczyła II miejsce. W kategorii chłopców starszych, dzięki dobrej końcówce biegu, V miejsce zajął Cezary Kacprzak. Pozostali zawodnicy zajmowali miejsca od 7 do 38. Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych reprezentantów na zawodach wojewódzkich. Opiekunem był Sławomir Kobielski.
SK
Dzień Kropki
15 września obchodziliśmy Dzień Kropki w przedszkolu. To święto kreatywności i odwagi, inspirujące dzieci do odkrywania własnych talentów i wyrażania siebie poprzez twórcze zabawy plastyczne, taneczne i artystyczne, zainspirowane historią małej Vashti z książki "The Dot".
W tym dniu wszystkie przedszkolaki założyły ubrania w kropki i tworzyły przeróżne dzieła sztuki z kropek, inspirując się opowieścią o Vashti. Uczestniczyły w zabawach rozwijających wyobraźnię, takich jak malowanie palcami, tworzenie kropkowych mozaik czy skakanie po kropkach na podłodze. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę, kwiatek, baloniki, czy ulubionego lizaka. Przy piosence "Kolorowe kropki" przedszkolaki wystukiwały rytmy i wesoło bawiły się.
BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.AJ
1
Szkolny Konkurs Mikroskopowania klas czwartych 2025/2026
To już kolejna edycja konkursu mikroskopowania dla wszystkich ciekawych świata uczniów klas czwartych szkoły podstawowej.
Podczas konkursu uczniowie mieli okazję przyjrzeć się bliżej światu mikroorganizmów, komórek i innych fascynujących struktur. Konkurs mikroskopowania pozwolił uczniom rozwinąć umiejętności obserwacji, analizy i kreatywności. Uczestnicy mieli okazję odkryć fascynujący świat mikroskopii i zaprezentować swoje talenty.
I miejsce za wyjątkową umiejętność obserwacji i przygotowania preparatów mikroskopowych zdobyli w tym roku Staś Łuczak i Fabian Janczak oraz Amelia Kowalczyk i Kacper Lesiak. To oni najszybciej, najprecyzyjniej i najdokładniej wykonali swoje zadania w trakcie konkursu .Pozostali uczniowie również poradzili sobie z zadaniami, za co należy się wszystkim pochwała. Gratulujemy!
P.K.
1
Uczymy się w nowych wnętrzach
Dnia 18 sierpnia 2025r. w Zespole Szkół w Zadzimiu zgodnie z ustalonym terminem zakończono realizację Zadania: „Utworzenie ekopracowni Zespół Szkół w Zadzimiu, Kazimierzew 38, 99-232 Zadzim”,
Zakupiono elementy wyposażenia pracowni: ławki jedno i dwuosobowe, krzesła, szafki i regały, wieszak na mapy, pomoce dydaktyczne: mapy i plansze dydaktyczne, tablice moderacyjne, tablicę magnetyczną i korkową, globusy, model układu słonecznego, tellurium, okazy w akrylu, magnetyczne modele komórki zwierzęcej i roślinnej, domina przyrodnicze, stację do segregacji odpadów, laptop, tablicę multimedialną, mikroskop z kamerą cyfrową.
Wykonano wszystkie prace przygotowujące pomieszczenie, zamontowano rolety i naklejono fototapetę.
Ekopracownia została przygotowana do prowadzenia zajęć edukacyjnych.
Kwota dofinansowania: 60.000 zł
Koszt całkowity zadania: 64.000 zł8
Inauguracja roku szkolnego 2025/26
1 września zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny. Po wakacyjnej przerwie najpierw spotkaliśmy się w miejscowym kościele, gdzie uczestniczyliśmy we mszy świętej sprawowanej przez ks. Juliusza Mieczyńskiego.
Następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną Zespołu, gdzie powitała nas dyrektor placówki pani Izabella Świt.
Pani dyrektor oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie roku szkolnego 2025/26 oraz przekazała garść informacji dotyczących organizacji pracy w placówce.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Tam otrzymali plan lekcji, a następnie rozjechali się do domów.Wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Zadzimiu życzymy osiągania wyników na miarę Waszych możliwości.
Życzymy Wam, abyście każdy dzień w szkole traktowali jak szansę na zdobycie czegoś wartościowego - wiedzy, doświadczenia, przyjaźni.
Szczególnie ciepło witamy w naszych progach uczniów klasy pierwszej, wychowanków pani Renaty Frątczak-Serafińskiej. Życzymy Wam, aby szkoła stała się miejscem, w którym będziecie czuli się bezpiecznie.
Z uśmiechem zdobywajcie wiedzę oraz rozwijajcie swoje talenty.
1
86 lata temu...
86 lata temu, 1.09.1939r., rozpoczęła się II wojna światowa.
Najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości pochłonął kilkadziesiąt milionów ofiar na całym świecie.
Dziś uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty na pomniku upamiętniającym poległych w obronie ojczyzny, pomordowanych i represjonowanych.
Podręczniki
Drodzy Rodzice!
Poniżej znajdziecie listę podręczników na rok szkolny 2025/26, do zakupu których zobowiązani są rodzice.
Szczęśliwej drogi już czas
Drodzy Ósmoklasiści!
W murach tej szkoły dojrzewaliście nie tylko jako uczniow-ie, ale przede wszystkim jako ludzie. Zakończył się dla Was etap szkoły podstawowej, ale przed Wami nowy rozdział- szkoły ponadpodstawowe, nowe znajomości, marzenia, wybory i decyzje, które będą kształtować Waszą przyszłość.
Życzymy Wam odwagi, mądrości i wiary w siebie.
Nie bójcie się marzyć, ale też nie bójcie się popełniać błędów - to one uczą nas najwięcej.
Zabierzcie ze sobą piękne wspomnienia, przyjaźnie, które być może przetrwają całe życie
oraz wszystkie lekcje, nie tylko te podręcznikowe, ale przede wszystkim te życiowe.
Pamiętajcie, że zawsze możecie wrócić do tej szkoły, już nie jako uczniowie, ale młodzi ludzie,
którzy chcą podzielić się tym, co osiągnęli.Żegnamy Was z dumą i nadzieją.
Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze.
Powodzenia na dalszej drodze edukacji!
Dyrekcja oraz Nauczyciele
Zespołu Szkół w Zadzimiu
Startujemy z projektem
Czas podsumowań
27 czerwca uczniowie Zespołu Szkół w Zadzimiu zgromadzili się po raz ostatni w tym roku szkolnym, by odebrać cenzurki za cały rok pracy.
Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez proboszcza zadzimskiej parafii, księdza Juliusza Mieczyńskiego. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną Zespołu. Wśród gości zasiedli wójt gminy Zadzim- pan Krzysztof Woźniak, ksiądz proboszcz Juliusz Mieczyński, przewodnicząca Rady Rodziców- pani Małgorzata Stępień oraz licznie zgromadzeni rodzice.
Jak co roku wójt gminy Zadzim wyróżnił uczniów, którzy w roku szkolnym 2024/25 wypracowali średnią ocen 5,0 i powyżej. Ci uczniowie odebrali z rąk włodarza gminy nagrody książkowe oraz zaświadczenia o uzyskaniu stypendium. Stypendystami zostali: Adam Bartczak (4a), Hanna Chmielecka (4b), Marcelina Filipowska (4b), Dawid Romanowski (4b), Amelia Beda (5), Hubert Cepowski (6a), Aleksandra Wesołowska (6a), Maja Wesołowska (6a), Krzysztof Czarnecki (6b), Klaudia Kubik (6b), Hanna Kuksiankowa (6b), Maja Czarnecka (7), Lena Bastrzyk (8b), Patrycja Kaszuba (8b), Ivetta Woźniak (8b).
Pan wójt nagrodził również uczniów, którzy uświetniali gminne obchody świąt państwowych. Wręczył też nagrody dla uczniów klas ósmych szczególnie wyróżniających się w pracy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Tytuły Młodych Liderów Samorządowych trafiły w tym roku do rąk: Wiktora Malinowskiego (8a), Ignacego Wodzińskiego (8a) oraz Zofii Stępień (8b). Serdecznie gratulujemy!
Kolejne nagrody uczniowie odebrali z rąk dyrektor Zespołu Szkół w Zadzimiu- Pani Izabelli Świt. Pani dyrektor wręczyła świadectwa z wyróżnieniem uczniom klas IV-VIII. Wyróżniła również klasę, która wypracowała najwyższą średnią. W tym roku walka o puchar była zaciekła, a różnica między I a II miejscem wyniosła tylko 0.01. Puchar za najwyższą średnią w szkole trafił do wychowanków pani Marii Czyż-Szymczak - klasy 4b.
Pani dyrektor nagrodziła też uczennicę, która uzyskała stuprocentową frekwecję oraz najaktywniejszą czytelniczkę w minionym roku szkolnym. Jak widać w szkole sukcesy można odnosić na wielu polach, wszystko zależy tylko od zaangażowania.
Nagodę specjalną ufundowaną przez Radę Rodziców odebrał Hubert Cepowski z klasy 6a, który drugi raz z rzędu uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur".
Zakończenie roku szkolnego to czas pożegnań i podsumowań. Dwa dni wcześniej oficjalnie pożegnaliśmy ósmoklasistów, a w dniu zakończenia roku szkolnego pani dyrektor Izabella Świt podziękowała za wieloletnią współpracę pani Małgorzacie Stępień, która piastowała funkcję przewodniczącej Rady Rodziców.
Po części oficjalnej wszyscy rozeszli się do klas, by odebrać świadectwa z rąk wychowawców i pożegnać się przed wakacjami.dg
46
"Od gąsieniczki do motyla"
Cztery lata minęły jak jeden dzień... I nasze małe, często nieporadne gąsieniczki zmieniły się w piękne, mądre i gotowe do dalszej drogi motyle.
W czwartek 26 czerwca w naszej szkole miało miejsce kolejne ważne wydarzenie, swoją przedszkolną przygodę zakończyły starszaki, by od września rozpocząć naukę w klasie pierwszej. Na zakończenie przedszkolaki w krótkiej inscenizacji opowiedziały historię swego wzrastania, drogi jaką przeszły od początku pobytu w przedszkolu. Drogi pełnej radości i śmiechu, ale i czasami łez, spacerów i wycieczek, doświadczeń i eksperymentów, ciekawych zajęć, ale przede wszystkim drogi pełnej zabawy. Dziewczynki bezbłędnie zatańczyły piękny taniec motyli, w którym doskonale zaprezentowały zdobyte umiejętności.
Na zakończenie dzieci podziękowały wszystkim ze ten cudowny okres w swoim życiu. Było uroczyście i wzruszająco. Oczywiście każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.
Od września, już pierwszoklasiści, zmierzą się z kolejnymi wyzwaniami.
Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia w pierwszej klasie.PS. Będziemy tęsknić...
BJ
56
Archiwum Aktualności