• Czytam i rozumiem

• W grudniu w bibliotece szkolnej miał miejsce konkurs czytelniczy pt. „Wiem, o czym czytam” skierowany do uczniów kl. V. Celem konkursu było ćwiczenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem przygotowujące uczniów do rozwiązywania sprawdzianów, testów w formie pisemnej, a ostatecznie egzaminu ósmoklasisty.
            W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Uczniowie pracowali z tekstem pt. „Duch Nocy” sprawdzającym czytanie ze zrozumieniem, odpowiadali na pytania zamknięte i otwarte oraz redagowali zakończenie opowiadania. Najczęściej popełniane błędy w czasie wykonywania zadań wynikały z niedokładności w czytaniu poleceń, ich analizie, z braku dostatecznej uwagi i koncentracji. Nad całością konkursu czuwała komisja w składzie: Elżbieta Cichosz, Dorota Glapska, Agnieszka Kiejnich.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – Maja Czarnecka - 21,5 pkt.

II miejsce – Kamil Fraszczyński – 21 pkt.

III miejsce – Weronika Kubiak – 20 pkt.

Wyróżnienie:

Sylwia Kujawa – 16 pkt.

Cezary Kacprzak – 15 pkt.

(z testu można było uzyskać maksymalnie 25 pkt.)

Gratuluję zwycięzcom konkursu i życzę kolejnych sukcesów.

EC

• Ślemy życzenia

• W okresie przedświątecznym można było zauważyć wzmożony ruch naszych uczniów w okolicy zadzimskiej poczty. Za sprawą polonistek- pani Doroty Glapskiej oraz pani Doroty Jaszczak-Kacprzak, uczniowie klas czwartych oraz piątoklasiści wysłali swym bliskim życzenia bożonarodzeniowe.
            Choć przesyłanie życzeń na papierze staje się coraz mniej popularne, naszym uczniom sprawiło dużo radości.
            Wcześniej w klasie odbyliśmy ćwiczenia poprawnego adresowania koperty oraz zapisu życzeń okolicznościowych.
            Pani urzędnik Poczty Polskiej pokazała uczniom jak ustawia datownik oraz wytłumaczyła różnice w przesyłkach standardowych oraz priorytetowych. Uczniowie dopytywali o drogę, jaką musi pokonać ich przesyłka oraz sortownie znajdujące się w najbliższej okolicy.
            Wszystkie kartki sprawnie dotarły do celu. Mamy nadzieję, że wywołały uśmiech na twarzach adresatów.

• Mikołaj w Zespole

• 6 grudnia, w dniu swoich imienin, odwiedził nas bardzo lubiany gość. Święty Mikołaj, obwieszczając swe przybycie dzwonkiem, pukał od drzwi do drzwi i obdarowywał wszystkich cukierkami.
            Uśmiechy na twarzach mówią same za siebie. Wizyta Mikołaja uświadomiła w szystkim, że święta coraz bliżej.