• Wycieczka do Orientarium w Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi

• 12 czerwca grupa młodych, bardzo dociekliwych przyrodników z naszej szkoły w składzie grupa IV z przedszkola oraz klasy: Ia, Ib i sześcioro uczniów z IIb wraz z niemniej dociekliwymi opiekunkami paniami: Agnieszką Józwik, Renatą Frątczak-Serafińską, Karoliną Pośpiech-Mądrzejewską, Elżbietą Cichosz udała się w poszukiwaniu nowych ciekawostek o zwierzętach do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. Spędziliśmy tam cały dzień. Ale było warto! Naszą szczególną uwagę zwróciły piękne, dostojne i niezwykle fascynujące żyrafy, które z prawdziwą gracją pozowały do zdjęć. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w motylarni, małpiarni czy akwarium. Duży zachwyt wzbudziły słonie, ich kąpiele wodne i piaskowe. Najwięcej jednak wiadomości i wrażeń dostarczyła nam wizyta w Orientarium. Wszystko zaczęło się od spotkania z wężem, którego przyniósł na zajęcia pan przewodnik. Potem wspólnie poznawaliśmy podwodny świat i życie różnych zwierząt m.in. krokodyli, orangutanów, niedźwiedzi, wydr, makaków i wielu innych. Jak na prawdziwych przyrodników przystało byliśmy bardzo dociekliwi, zadawaliśmy mnóstwo pytań i zdobyliśmy wiele ciekawych informacji.
            Z ogromnym apetytem zjedliśmy wspólnie obiad, kupiliśmy pamiątki i bardzo, bardzo zmęczeni, ale jeszcze bardziej zadowoleni wróciliśmy do naszej szkoły. To był niezwykle udany wyjazd…

RS